9.juunil 2026 toimus Koonga koolimajas Lääneranna Gümnaasiumi tänupidu, kuhu olid kutsutud meie kooli väga heade õpitulemustega ning kooliväliselt silmapaistvaid saavutusi pälvinud õpilased.
Igal kevadel toimuval tänupeol keskendutakse nende õpilaste tänamisele ja tunnustamisele, kelle pühendumus, järjepidevus ja saavutused väärivad erilist esiletõstmist. Tänupeole kutsutakse õpilasi koolis kinnitatud Lääneranna Gümnaasiumi õpilaste tunnustamise korra alusel.
Sel korral oli tänupeole kutsutud 161 õpilast koos peredega kõigist meie viiest tegutsemiskohast: Lihulast, Kõmsilt, Virtsust, Varblast ja Koongast. Oleme väga uhked, et meie koolis on nii palju tublisid, sihikindlaid ja eri valdkondades silmapaistvaid noori.
Tänavune tänupidu toimus Koonga koolimajas. Kuna Koonga koolimaja on loodud igapäevaselt oluliselt väiksemale arvule õpilastele, oli nii suure osalejate arvuga peo korraldamine paras väljakutse. Seda rõõmustavam oli näha, kui paljud inimesed tulid appi, et pidu saaks toimuda väärikalt, hubaselt ja rõõmsalt.
Suur tänu Kristel Rohumägile Lõpe klubist, kes oli abiks vajalike lisatoolide, laudade, nõude ja kaunistustega. Samuti täname südamest Koonga Vabatahtliku Päästeseltsi tublisid abilisi, kes aitasid transpordi ning kõigi jõudu vajavate ülesannetega. Selliste inimeste toel sünnivadki kogukonnas peod, mida on pärast hea ja soe meenutada.
Traditsiooniliselt on tänupeo korraldamisel abiks 10. klassi õpilased, kes said ka sel korral väga hästi hakkama klassijuhataja Ragne Kalmeti juhtimisel. Tänupeo õhtujuhid olid 10. klassi õpilased Lisell Sarapuu ja Victoria Taimre, kes juhtisid õhtut rõõmsalt ja enesekindlalt.
Tänupeo meelelahutusliku poole sisustavad samuti traditsiooniliselt selle koolimaja õpilased, kus pidu toimub. Sel korral astusid üles Koonga õpilased Pärnumaa tantsupeoks „Talisman“ õpitud rõõmsa ja energilise tantsukavaga „Lend rõõmumaale“, mille oli neile selgeks õpetanud liikumisõpetaja Kristi Kangur. Esitus oli nii hoogne, et publik elas tantsijatele plaksutades terve etteaste vältel kaasa.
Lisaks esitas Koonga 5. klassi õpilane Lenna Aasväli Kristina Ruderi luuletuse. Muusikalise vahepala pakkus ka kooli naisansambel lauluga „Meie kaks“, klaveril saatis Kristi Litau.
Tublisid õpilasi oli tulnud tervitama ka Lääneranna Vallavalitsuse esindaja, abivallavanem Henrik Raave. Kooli tunnuskirjad andsid üle õppejuht Heli Raavel ja direktor Rasmus Lippur. Iga tunnustatu sai lisaks soojale käepigistusele kooli poolt kingituseks kooli logoga sussikoti, kaelussalli ja pastapliiatsi.
Olulise hetke jäädvustas fotograaf Vikki Oleksienko: iga tunnustatud õpilane sai koos perega teha mälestuseks pildi kooli rõõmsavärvilise fotoseina ees.
Suur aitäh kõigile õpilastele, peredele, õpetajatele, korraldajatele ja abilistele, kes aitasid tänupeo õnnestumisele kaasa. Meie kooli suurim rõõm on näha, kui palju on meil noori, kelle üle uhkust tunda.
Fotod Vikki Oleksienko














