23. mail tähistati Lihula koolihariduse 240. aastapäeva. Juubelipäev tõi kokku vilistlased, endised ja praegused koolitöötajad, õpilased ning kooli sõbrad. Pidupäeva saatis justkui tellitult soe ja päikeseline ilm.
Juubelipäev algas tähendusliku traditsiooniga. Kooli noorkotkad ja kodutütred suundusid koos noortejuhi Eda Aavikuga Lihula kalmistule, et süüdata mälestusküünlad endiste õpetajate ja direktorite haudadel. Karuse kalmistul käis küünlaid panemas õpetaja Lili Ring. Nii avaldati austust inimestele, kelle töö ja pühendumus on kujundanud Lihula kooli pikka ajalugu.
Päeva jooksul oli Lihula uus koolimaja külalistest ja uudistajatest tulvil. Eriti meeleolukaks kujunes vilistlaste rongkäik Lihula mõisamäelt koolimajani. Naiskodukaitse turvatud rongkäigus koondusid vilistlased oma lennunumbrite taha ning liikusid kooli poole autokastis sõitva Hanila kapelli muusika saatel.
Pidulikule aktusele jõudmine võttis paljudel rongkäigus osalenutel oodatust veidi kauem aega, sest koolimaja pakkus sedavõrd palju uudistamist. Aktusel tervitasid kokkutulnuid Lääneranna Gümnaasiumi direktor Rasmus Lippur, vallavanem ja kooli vilistlane Tarvi Sits, Lihula kooli endine direktor Armas Merevoo, hoolekogu esimees ja vilistlane Hardi Pikkmets ning vilistlaste nimel Tiina Lobja. Pidulikku osa täiendasid laulu- ja tantsuetteasted.
Direktor Rasmus Lippuri kõnes kirjutati juubeli pidulike sündmuste raames kooli ajalukku oluline verstapost: koolile valiti auvilistlane. Lihula kooli esimese auvilistlase tunnistus anti üle 19. lennu vilistlasele, armastatud näitlejale Luule Komissarovile. Tunnustusega tõsteti esile tema silmapaistvat loomingulist teekonda ning tugevat sidet oma kodukoha ja kooliga. „Olen puhtalt Lihula tüdruk!“ on Luule Komissarov enda kohta öelnud. Need sõnad peegeldavad soojust ja kuuluvustunnet oma juurte vastu.
Õhtul jätkus juubelipidu koolimaja kõrvale püstitatud suures peotelgis. Ühine olemine kulges mõnusas tempos ning paljude jaoks kujunes õhtu eelkõige rõõmsaks taaskohtumiseks endiste klassi- ja koolikaaslastega. Telki täitnud elav jutuvadin andis tunnistust sellest, kui palju oli aastate järel jagada ja meenutada.
Õhtu muusikalise osa avas alles septembris loodud koolinoorte bänd. Üllatusesinejatena astusid üles koolitöötajate naisansambel, kellega liitus laval ootamatult vilistlane Andri Lobjakas, ning koolitöötajate bänd, mille trummar oli direktor Rasmus Lippur. Publik võttis mõlemad üllatusetteasted väga soojalt vastu, eriti siis, kui naisansambel elustas laval Lihula kooli vilistlaste laulu. Paljud laulsid kaasa. Vilistlasbändid RAMM ja Route 60 esinesid oma tuntud headuses ning peo hilisemas osas hoidis tantsupõrandal meeleolu üleval DJ Marek Roomets. Pidu ei tahtnud vaibuda veel varastel hommikutundidelgi.
Õhtule lisas energiat ja sujuvust pühendunud õhtujuht, lapsevanem Alice Reisel.
Lihula kooli 240. juubelipidu kujunes väärikaks ja südamlikuks kohtumiseks, mis ühendas eri põlvkondi ning kinnitas taas, kui oluline koht on Lihula koolil oma vilistlaste ja kogu kogukonna südames. Kohtumiseni järgmisel kokkutulekul!






