10. aprillil vahetasid Lääneranna Gümnaasiumi 11. klassi õpilased koolipingid Tallinna meretuulte ja kaitseteemade vastu – toimus riigikaitseõpetuse õppekäik, mille jooksul sai kodumaa kaitse tähendus täiesti uue mõõtme.
Õppepäev sai alguse Vabamus, kus noortele tutvustati Eesti Vabariigi rasket, ent inspireerivat teekonda vabaduseni. Püsinäitus tõi esile meie rahva vastupidavuse ning äratas aukartust nende vastu, kes on panustanud meie iseseisvuse püsimisse.
Seejärel liiguti Miinisadama linnakusse, kus toimus mereväe avatud uste päev. Külastati miinisõja divisjoni laevu EML Ugandi ja EML Wambola, mille pardal tutvustati laevameeskondade tööd ja varustust. Miinituukrid demonstreerisid oma eriala tehnikat ning päästevarustuse töötubades näidati ka avariitõrjevarustust. Õpilastel oli võimalus proovida selga lahingvarustust, osaleda logistilises harjutuses, tutvuda rannikukaitseüksuse kasarmutingimustega ning harjutada erinevaid sõlmi. Kohal oli ka Kaitseressursside Amet koos õhuväe esindajatega, kes andsid ülevaate teenistusvõimalustest ja jagasid infot ajateenistuse kohta.
Päeva üheks põnevamaks hetkeks kujunes kohtumine jäämurdjaga Suur Tõll – tõelise tükiga ajaloost, mis valmis 1914. aastal, vaid kolm aastat pärast legendaarse Titanicu hukku! Lennusadama ekskursioon pakkus võimalust tutvuda erinevate merealuste, vesilennukite ja muu meretehnikaga, mis on Eesti merendusajaloos olulist rolli mänginud.
Õppekäigu eesmärk ei olnud üksnes teadmiste kogumine – see oli ka isiklik kogemus mõistmaks, kuidas meie riik toimib, milline on kaitsetahte ja kutse vahelise piiri olemus ning miks on oluline teada oma võimalusi ka tuleviku kutsevalikutes.
Õppepäeva toimumist toetas Kaitseministeerium.
Õpilastega käisid kaasas õpetaja Ragne Kalmet ja arendusjuht Tairi Tamme.